turrehberin.com

Kuching

Kuching

Kuching, Malezya'nın Borneo Adası (dünyanın en büyük 2. adasıdır.)üzerinde bulunan Sarawak eyaletinin başkenti.Aynı zamanda da Malezya'nın en büyük 4. şehri. Yağmur ormanlarının ortasında, ticaret ve kültürü ile ön plana çıkan Kuching, yerel dilde "Kedi" anlamına geliyor. Belki de dünyanın tek kedilere atfedilen şehrinde, doğal olarak kedilere yönelik çok şey bulabiliyorsunuz. Ancak esas özelliği, yağmur ormanlarında yaşayan kabileler ve 1945'de son bulan adetleri ile "Kelle avcıları". Gittiğiniz hiç bir yere benzemeyecek bir noktaya gitmek isterseniz, bu şehir o listeye rahatlıkla girebilecek bir şehir. Malezya'nın doğası gereği, farklı ırklar, diller ve inançlar yine birlikte yaşıyor burada. Doğa, kültür ve soyu tükenmekte olan hayvan ve bitkilere ilgi duyuyorsanız, burayı kaçırmamanız lazım.

Gece Hayatı

Kuching'de çok çok özel bir gece hayatı bulacağınızı söylemek mümkün değil. Güzel ve rahat barları veya Amerikan barları var. Genel olarak güzel canlı müzik olanlar da bulunmakta. Fakat büyük çoğunluğu saat 01:00 civarı kapanıyor.

Ne Almalı

Kesinlikle ve kesinlikle ağaç oymalar veya yerel halkın, kelle avcılarının zehirli dart atan borularını ve mızraklarının ufak kopyalarını alın. Yine kabilelerin boncuklardan yapılma bileklik, boyunluk gibi malzemelerini alabilirsiniz.

Yurt dışı gezi rehberi olarak hazırlanan Turrehberin'de sizlere, dünyanın birçok noktasını tanıtmanın haricinde, ülkemizden ilgi çeken yerleri de beğeninize sunuyoruz. Çeşitli gezi haberlerinin haricinde, kimi zaman garipsediğimiz olayları da sizlerle paylaşıyoruz. Gezginler için sanal bir Han olmaya başlayan sitemiz için, sizin de tavsiyelerinizi bekleriz. 

Bizi Takip Edin

 • TWITTER

  Bizi takip edin, haberdar olun

 • INSTAGRAM

  Instagram'da da varız

 • PINTEREST

  Bizi Pinlemeyi unutmayın!

 • FACEBOOK

  Takip edin ve Paylaşın

 • YouTube

  Abone olup video izleyebilirsiniz.

 • E-POSTA

  Soru sormak bedava :)

Copyright 2015 © All Rights Reserved / Tüm hakları saklıdır.

Hosted by PBS Tasarım

Site Haritası

Gizlilik Kuralları