AlmanyaMünihÜlke/Şehir Rehberi
Trend

Deutsches Muzeum/Alman Müzesi

Deutsches Muzeum/Alman Müzesi

Deutsches Muzeum veya Alman müzesi, Münih‘te görmeniz gereken önemli yerlerden birisidir. Almanya’nın ve dünyanın en büyük bilim ve teknoloji müzesi. 1903 yılında kurulan müze, 50.000 metrekarelik bir alanda 28.000’den fazla sergi objesine ev sahipliği yapmakta. Müzede, doğa bilimleri, mühendislik, enerji, iletişim, ulaşım, havacılık, uzay, yeni teknolojiler ve daha birçok konuda interaktif ve eğlenceli deneyimler sunulmakta.

Yılda 1,5 milyondan fazla ziyaretçi alan Alman Müzesi, eski kömür adasının üzerine 1903 yılında kurulmuş. Artık müzenin kurulduğu adanın adı da Müze Adası olmuş durumda. Müzik enstrümanlarından maden araç gereçlerine kadar Almanların teknik ve bilimsel birikimlerinin sergilendiği bir yer. Çocuklar için ayrı bir bölümü de bulunan müze, her yaştan her ziyaretçiyi etkileyecek düzeyde. Ulaşım galerisi için ayrı bir ücret ödemek gerekmekte.

Müzede birçok kafe ve restoran bulunmaktadır. Ayrıca müze dükkanında hediyelik eşya, kitap, oyuncak ve daha birçok şey satın alabilirsiniz. Deutsches Muzeum, hem büyüklerin hem de küçüklerin keyifli vakit geçirebileceği, bilim ve teknolojiye dair merak uyandıran bir yerdir. Münih’e yolunuz düşerse mutlaka uğramanızı tavsiye ederiz. Biletleri online olarak almak isterseniz müzenin web sitesinden alabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu