turrehberin.com

Münih

Münih

Almanya'nın en büyük 3. kentidir. Almanya'nın teknoloji başkenti olarak da bilinir. "Munichen" kelimesi yani "Rahiplerin Yeri", bu şehrin adının doğuş şeklidir. Şehir ile ilgili en erken bilgilerde şehrin kuruluş yılı olarak 1158 gösterilmektedir. Şehir 15. yy. ve sonrasında gotik yapılarla bezenmeye başlamıştır. Aynı zamanda Bavyera eyaleti başkenti olan şehir, uzun yıllar Kutsal Roma İmparatorluğu'nun da başkenti olmuştur. Bugün için parkları, müzeleri, meydanları ve farklı ülkelerden gelen ve nüfus içerisinde ciddi bir yer tutan yerli yabancı karma yaşayanları ile Münih, geçmiş ile geleceğin iç içe olduğu kentlerden biridir. Dünyaca ünlü "Octoberfest" her yıl Ekim ayında burada kutlanır. Dünyanın en ünlü bira üretim merkezlerinden biri olan Münih için bu hiç de anormal olmamalı.

kultfabrik-and-optimolwerke_s345x230

Gece Hayatı

Her ne kadar Almanya'nın en ünlü klübü olan P1 burada olsa da, Münih gece hayatı konusunda Frankfurt veya Berlin kadar güçlü değildir. Sendlinger Tor, Karlsplatz (Stachus) ve Odeonsplatz arasında kalan "muz bölgesi" bar ve klüplerin toplandığı yerdir. Schwabing de barları ile ünlüdür. Öğrenciler ise Maxvorstand'a takılır. Daha az para ve kalite ile parti yapmak isterseniz "Kultfabrik"e gitmenizi tavsiye ederiz.

alisverismunih

Ne Almalı

Münih'in en önemli hatıra veya hediyelikleri, bavyera kıyafetleri, yılbaşı süslemeleri ve el yapımı kemanlar olarak sıralayabiliriz. Standart hediyelikleri ise müze veya alışveriş merkezlerinde bulabilirsiniz. Ama tabii ki bira kupaları çok farklı çeşitlilikleri ile daha fazla dikkat çekiyor. Hediyelikler 3-500 € arası değişen fiyatlara sahip.

Yurt dışı gezi rehberi olarak hazırlanan Turrehberin'de sizlere, dünyanın birçok noktasını tanıtmanın haricinde, ülkemizden ilgi çeken yerleri de beğeninize sunuyoruz. Çeşitli gezi haberlerinin haricinde, kimi zaman garipsediğimiz olayları da sizlerle paylaşıyoruz. Gezginler için sanal bir Han olmaya başlayan sitemiz için, sizin de tavsiyelerinizi bekleriz. 

Bizi Takip Edin

 • TWITTER

  Bizi takip edin, haberdar olun

 • INSTAGRAM

  Instagram'da da varız

 • PINTEREST

  Bizi Pinlemeyi unutmayın!

 • FACEBOOK

  Takip edin ve Paylaşın

 • YouTube

  Abone olup video izleyebilirsiniz.

 • E-POSTA

  Soru sormak bedava :)

Copyright 2015 © All Rights Reserved / Tüm hakları saklıdır.

Hosted by PBS Tasarım

Site Haritası

Gizlilik Kuralları