turrehberin.com

En Ucuz Iphone 8 Malezya’da

En Ucuz iphone 8 Malezya’da

En Ucuz iphone 8 Malezya’dan alınabilecek. Özellikle teknolojiyi yakından takip edenler, yeni Iphone 8 veya Samsung S8 gibi telefonlar yada bilgisayarlar için Amerika’ya alışverişe gidiyorlardı. Kimileri ise bu alışveriş için Dubai veya Singapur’u tercih ediyorlardı. Ancak birçok kişinin bildiğinin aksine, teknolojik ürünlerin en iyi fiyatlar ile alındığı yer, şaşırabilirsiniz ama Malezya

Örneğin Samsung S8

Iphone 8 fiyatı yeni açıklanacak olsa da, Samsung S8 fiyatı sizin için bir ön planlama sebebi olabilir. Daha önce satışa sunulan Samsung S8 64 gb telefon fiyatı Türkiye’de 4000 TL fiyat ile satılırken, aynı telefon Malezya’da 2749 RM yani yaklaşık 2290 TL’ye satılıyor. Üstelik Samsung’un kendi dükkanlarında. Bunun en büyük sebebi, Malezya’da teknoloji ürünlerinden gümrük vergisi alınmaması. Aradaki fiyat farkı 1710 TL ile  yaklaşık %43 daha ucuza geliyor.

Apple ürünlerinde Amerika’dan bile ucuz

Henüz Iphone 8’in satışı başlamamasına rağmen iphone 7 Malezya’da Apple Store’larda 2290 TL’den satılırken (iphone 8 çıkınca bu fiyat çok düşüyor), iphone 8’in satışa sunulduğu Amerika’da 2020′ Tl’den satılıyor. Bu da Malezya’yı Apple ürünlerinde Amerika kadar ucuz, hatta kimi satış dönemlerinde ondan bile ucuz yapıyor. Bundaki en büyük etkenlerden biri, bu tür teknolojik ürünlerin ASEAN denilen ve Malezya’nın da içinde olduğu bir gümrük birliği ülkesinde üretilmesinden ötürü, gümrük vergisiz Malezya’ya girmesi, diğeri ise Malezya’da teknoloji ve kozmetik ürünlerinden vergi alınmaması. Türkiye’de ise teknolojik ürünlerde gümrük vergisi ortalama %20, özel tüketim vergisi %25 ve ardından da %18 KDV alınıyor. Böylece 100 liralık bir teknolojik ürün ortalama 163 liraya satılıyor.

CNBC’de Malezya’yı işaret etmişti

Dünyaca ünlü ekonomi kanalı olan CNBC’de Aralık 2016 tarihinde websitesinde çıkan, “Dünyanın en ucuz teknoloji alınan ülkeleri sıralamasında” Kuveyt ve Suudi Arabistan’dan sonra Malezya’yı 3. sıraya koyarken, Dubai 5. ABD ise 8. sırada yer almıştı. Singapur ise dünyanın en pahalı elektronik eşya alınan ülkelerinden sayılmıştı.

Malezya’ya uçak biletlerinin gidiş dönüş 1800 TL’den başladığı düşünülecek olursa, cep telefonunuzu Türkiye’den almak yerine, Malezya’da tatil yapıp almak, size bedavaya bir Malezya gezisi sağlayabilir.

Not: iPhone 8 Malezya fiyatı ise 12 Ekim’de açıklanacak. Biz de buraya satış fiyatı ekleyeceğiz.

Ekleme: Beklenenden geç de olsa Malezya’da iphone 8 fiyatı açıklandı. Buna göre iphone8 yalnızca 3,649 RM yani 3145 TL ediyor(1TL=1,16RM kuru üzerinden). Türkiye’de açıklanan fiyat ise aynı model için 4,199 TL. En ucuz olduğu söylenen Kuveyt’te ise 269 KD yani 3241 TL. Tabi bir de Kuveyt vizesi alması var.

Ekleme: Konuyla ilgili güncel yazımız için tıklayın

 

 

Sayfayı Paylaşmak İsterseniz:

 • FACEBOOK

  Paylaşalım mı?

 • TWITTER

  Retweet :)

 • LINKEDIN

  İş'te paylaşım önemli...

Yorum Bırakın


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.


Yurt dışı gezi rehberi olarak hazırlanan Turrehberin'de sizlere, dünyanın birçok noktasını tanıtmanın haricinde, ülkemizden ilgi çeken yerleri de beğeninize sunuyoruz. Çeşitli gezi haberlerinin haricinde, kimi zaman garipsediğimiz olayları da sizlerle paylaşıyoruz. Gezginler için sanal bir Han olmaya başlayan sitemiz için, sizin de tavsiyelerinizi bekleriz. 

Bizi Takip Edin

 • TWITTER

  Bizi takip edin, haberdar olun

 • INSTAGRAM

  Instagram'da da varız

 • PINTEREST

  Bizi Pinlemeyi unutmayın!

 • FACEBOOK

  Takip edin ve Paylaşın

 • YouTube

  Abone olup video izleyebilirsiniz.

 • E-POSTA

  Soru sormak bedava :)

Copyright 2015 © All Rights Reserved / Tüm hakları saklıdır.

Hosted by PBS Tasarım

Site Haritası

Gizlilik Kuralları