Buenos Aires

Buenos Aires, Arjantin’in en büyük ve aynı zamanda başkenti olan şehirdir. Güney Amerika kıtasının da en büyük ikinci şehridir. Güney Amerika kıtasında en fazla ziyaret edilen şehir konumundadır. Güney Amerika kıtasının Paris’i olarak da anılır. Şehir, avrupa mimarisi, kültürel zenginliği ve sahne sanatlarının yoğunluğu ile bilinir. Şehre ilk ismi İspanyol denizciler “Santa Maria de los Buenos Aires” (yani İyi havaların azize Meryem’i) olarak vermişlerdir. Yerli halkın yaşantısı Katalan misyonerler ve koloniciler ile değişmiştir. Uzun süreler çarpışmalar ve savaşlara sahne olmuş şehir halkı ağırlıklı olarak Alman, İtalyan ve İspanyol kökenlilerden oluşmaktadır. Roman Katolik kilisesine bağlı olan şehirde sekülerlik üst düzeydedir.

Gece Hayatı

Gece hayatı oldukça canlı olabilen bir şehirdir. MilionLa Bomba del Tiempo gibi yerler eğlencenizi bir üst seviyeye taşıyabilecek yerlerdir. Tango gösterileri de gitmek isterseniz size farklı bir tat verecektir.

Ne Almalı

Mate, deri kemer ve diğer eşyalar, Buenos Aires’de iken alabileceğiniz bazı hediyelikler içerisinde. Ancak biz size öncelikle Espadrilles adı verilen ayakkabılardan almanızı tavsiye edeceğiz. Hem rahat, hem de dayanıklılar.

Başa dön tuşu