turrehberin.com

Buenos Aires

Buenos Aires

Buenos Aires, Arjantin'in en büyük ve aynı zamanda başkenti olan şehirdir. Güney Amerika kıtasının da en büyük ikinci şehridir. Güney Amerika kıtasında en fazla ziyaret edilen şehir konumundadır. Güney Amerika kıtasının Paris'i olarak da anılır. Şehir, avrupa mimarisi, kültürel zenginliği ve sahne sanatlarının yoğunluğu ile bilinir. Şehre ilk ismi İspanyol denizciler "Santa Maria de los Buenos Aires" (yani İyi havaların azize Meryem'i) olarak vermişlerdir. Yerli halkın yaşantısı Katalan misyonerler ve koloniciler ile değişmiştir. Uzun süreler çarpışmalar ve savaşlara sahne olmuş şehir halkı ağırlıklı olarak Alman, İtalyan ve İspanyol kökenlilerden oluşmaktadır. Roman Katolik kilisesine bağlı olan şehirde sekülerlik üst düzeydedir.

Buenos_Aires_-_Avenida_Corrientes_-_Teatro_El_Nacional

Gece Hayatı

Gece hayatı oldukça canlı olabilen bir şehirdir. MilionLa Bomba del Tiempo gibi yerler eğlencenizi bir üst seviyeye taşıyabilecek yerlerdir. Tango gösterileri de gitmek isterseniz size farklı bir tat verecektir.

Ne Almalı

Mate, deri kemer ve diğer eşyalar, Buenos Aires'de iken alabileceğiniz bazı hediyelikler içerisinde. Ancak biz size öncelikle Espadrilles adı verilen ayakkabılardan almanızı tavsiye edeceğiz. Hem rahat, hem de dayanıklılar. 

Yurt dışı gezi rehberi olarak hazırlanan Turrehberin'de sizlere, dünyanın birçok noktasını tanıtmanın haricinde, ülkemizden ilgi çeken yerleri de beğeninize sunuyoruz. Çeşitli gezi haberlerinin haricinde, kimi zaman garipsediğimiz olayları da sizlerle paylaşıyoruz. Gezginler için sanal bir Han olmaya başlayan sitemiz için, sizin de tavsiyelerinizi bekleriz. 

Bizi Takip Edin

 • TWITTER

  Bizi takip edin, haberdar olun

 • INSTAGRAM

  Instagram'da da varız

 • PINTEREST

  Bizi Pinlemeyi unutmayın!

 • FACEBOOK

  Takip edin ve Paylaşın

 • YouTube

  Abone olup video izleyebilirsiniz.

 • E-POSTA

  Soru sormak bedava :)

Copyright 2015 © All Rights Reserved / Tüm hakları saklıdır.

Hosted by PBS Tasarım

Site Haritası

Gizlilik Kuralları