Graz

Graz, Avusturya‘da Viyana’dan sonra en büyük ikinci şehridir. Arnold Schwarzenegger’in memleketi olan şehir, aynı zamanda bir üniversite şehridir. 1999 yılında UNESCO Dünya Mirası listesine giren bu şehir, 2003 yılında ise Dünya Kültür Başkenti ilan edildi. Rönesans dönemi romantizmi ve Avusturya’nın tatlarını fazlasıyla yaşayabileceğiniz, Avrupa’nın en iyi korunmuş ortaçağ şehirlerinden birine geldiğinizi unutmamalısınız.

Gece Hayatı

İster sıcak bir yaz havası olsun, ister karlı bir kış akşamı, burası sonuçta size eğlenceli bir gece yaşatabilicek mekanlara sahiptir. Özellikle hafta sonları PostgaragePPC, Cafe Bar OrangeParkhouse ve Cohibar sizlere eğlenceli geceler sunacaktır.

Ne Almalı

Graz, alışverişlerinizi tarihi mekanlarda yapabileceğiniz türden bir yer. Ama özellikle belirtmek gerekir ki, burası bayan ayakkabı cenneti gibidir. HerrengasseStempfergasse ve Sackstrasse alışveriş için ideal yerler. Bunun haricinde Kaiser Josef Platz ve Lendplatz‘da açılan Çiftçi Pazarı(Farmer’s Market) ise görülmesi gereken bir yer.

Başa dön tuşu