turrehberin.com

Graz

Graz, Avusturya'da Viyana'dan sonra en büyük ikinci şehridir. Arnold Schwarzenegger'in memleketi olan şehir, aynı zamanda bir üniversite şehridir. 1999 yılında UNESCO Dünya Mirası listesine giren bu şehir, 2003 yılında ise Dünya Kültür Başkenti ilan edildi. Rönesans dönemi romantizmi ve Avusturya'nın tatlarını fazlasıyla yaşayabileceğiniz, Avrupa'nın en iyi korunmuş ortaçağ şehirlerinden birine geldiğinizi unutmamalısınız.

graznightlife-turrehberin

Gece Hayatı

İster sıcak bir yaz havası olsun, ister karlı bir kış akşamı, burası sonuçta size eğlenceli bir gece yaşatabilicek mekanlara sahiptir. Özellikle hafta sonları PostgaragePPC, Cafe Bar OrangeParkhouse ve Cohibar sizlere eğlenceli geceler sunacaktır.

Bauernmarkt1-turrehberin

Ne Almalı

Graz, alışverişlerinizi tarihi mekanlarda yapabileceğiniz türden bir yer. Ama özellikle belirtmek gerekir ki, burası bayan ayakkabı cenneti gibidir. HerrengasseStempfergasse ve Sackstrasse alışveriş için ideal yerler. Bunun haricinde Kaiser Josef Platz ve Lendplatz'da açılan Çiftçi Pazarı(Farmer's Market) ise görülmesi gereken bir yer.

Yurt dışı gezi rehberi olarak hazırlanan Turrehberin'de sizlere, dünyanın birçok noktasını tanıtmanın haricinde, ülkemizden ilgi çeken yerleri de beğeninize sunuyoruz. Çeşitli gezi haberlerinin haricinde, kimi zaman garipsediğimiz olayları da sizlerle paylaşıyoruz. Gezginler için sanal bir Han olmaya başlayan sitemiz için, sizin de tavsiyelerinizi bekleriz. 

Bizi Takip Edin

 • TWITTER

  Bizi takip edin, haberdar olun

 • INSTAGRAM

  Instagram'da da varız

 • PINTEREST

  Bizi Pinlemeyi unutmayın!

 • FACEBOOK

  Takip edin ve Paylaşın

 • YouTube

  Abone olup video izleyebilirsiniz.

 • E-POSTA

  Soru sormak bedava :)

Copyright 2015 © All Rights Reserved / Tüm hakları saklıdır.

Hosted by PBS Tasarım

Site Haritası

Gizlilik Kuralları