turrehberin.com

Brno, Çek Cumhuriyeti'nin en büyük ikinci kentidir. Yaklaşık 800,000 kişinin yaşadığı şehir daha çok burada yapılan araba yarışları ile bilinir. Ancak tarihi geçmişi oldukça eskidir. Ticari anlamda da önemli bir noktadır. Brno Expo Merkezi dünyanın en büyük 23. Expo Merkezidir. Şehrin ismi,Eski Çek dilinde "bataklık" anlamına gelen kelimeden türemiş. Büyük Mavarian İmparatorluğu'nun önemli bir noktası olan bölge 11. yy.'da kale olarak geliştirilmiştir. İlk "Genetik" çalışmalar diyeceğimiz çalışmaları yapan ve bu yüzden "Genetik Bilimi" nin kurucusu olarak anılan Gregor Mendel, çalışmalarını burada gerçekleştirmiştir.

Gece Hayatı

Şehir, öyle çok canlı bir gece hayatına sahip değil. Ancak şunu söyleyebiliriz ki, birayı gerçekten çok seviyorlar. Birkaç merkezi pub size gece hayatınızda nispeten sakin geceler sunabilir. 

Ne Almalı

"Bu şehirden ne alabiliriz?" sorusuna eminiz ki beklediğiniz cevap büyük ihtimalle Porselen değildir. Fakat buradan gerçekten alabileceğiniz en güzel hatıra Bohemia Porseleni denilen porselenler.

Yurt dışı gezi rehberi olarak hazırlanan Turrehberin'de sizlere, dünyanın birçok noktasını tanıtmanın haricinde, ülkemizden ilgi çeken yerleri de beğeninize sunuyoruz. Çeşitli gezi haberlerinin haricinde, kimi zaman garipsediğimiz olayları da sizlerle paylaşıyoruz. Gezginler için sanal bir Han olmaya başlayan sitemiz için, sizin de tavsiyelerinizi bekleriz. 

Bizi Takip Edin

 • TWITTER

  Bizi takip edin, haberdar olun

 • INSTAGRAM

  Instagram'da da varız

 • PINTEREST

  Bizi Pinlemeyi unutmayın!

 • FACEBOOK

  Takip edin ve Paylaşın

 • YouTube

  Abone olup video izleyebilirsiniz.

 • E-POSTA

  Soru sormak bedava :)

Copyright 2015 © All Rights Reserved / Tüm hakları saklıdır.

Hosted by PBS Tasarım

Site Haritası

Gizlilik Kuralları