Brno

Brno, Çek Cumhuriyeti’nin en büyük ikinci kentidir. Yaklaşık 800,000 kişinin yaşadığı şehir daha çok burada yapılan araba yarışları ile bilinir. Ancak tarihi geçmişi oldukça eskidir. Ticari anlamda da önemli bir noktadır. Brno Expo Merkezi dünyanın en büyük 23. Expo Merkezidir. Şehrin ismi,Eski Çek dilinde “bataklık” anlamına gelen kelimeden türemiş. Büyük Mavarian İmparatorluğu’nun önemli bir noktası olan bölge 11. yy.’da kale olarak geliştirilmiştir. İlk “Genetik” çalışmalar diyeceğimiz çalışmaları yapan ve bu yüzden “Genetik Bilimi” nin kurucusu olarak anılan Gregor Mendel, çalışmalarını burada gerçekleştirmiştir.

Gece Hayatı

Şehir, öyle çok canlı bir gece hayatına sahip değil. Ancak şunu söyleyebiliriz ki, birayı gerçekten çok seviyorlar. Birkaç merkezi pub size gece hayatınızda nispeten sakin geceler sunabilir.

Ne Almalı

Bu şehirden ne alabiliriz?” sorusuna eminiz ki beklediğiniz cevap büyük ihtimalle Porselen değildir. Fakat buradan gerçekten alabileceğiniz en güzel hatıra Bohemia Porseleni denilen porselenler.

Başa dön tuşu