turrehberin.com

Helsinki

Helsinki, Finlandiya'nın metropolitan alanda 1,4 Milyon kişiden fazla yaşayanı olan en büyük kenti ve başkentidir. Neredeyse ülkenin 1/3'ü bu kentte yaşamakta. Hem Avrupa Birliği'nin en kuzey başkenti hem de Dünyanın en kuzeydeki 1 Milyon nüfusun üzerinde olan kenti olan şehir, 2011 yılında "Dünyanın yaşanabilir en iyi kenti" seçildi. Ekonomik, eğitim, politik, üretim ve araştırma noktalarında Finlandiya'nın ana noktası. 1550 yılında ticaret kenti olan Estonya'nın Talinn kentine rakip olarak İsveç kralı tarafından kurdurulan şehir, o dönemden bu güne çeşitli savaşlar, hastalıklar, afetler atlatarak gelmeyi becerebildi. 1950 yılına kadar endüstrileşme noktasında geri kalan Finlandiya ile aynı kaderi paylaşmasına rağmen bu tarihten itibaren sürekli yükselen bir artış gösterdi.

Gece Hayatı

Helsinki'de hemen her tada, keseye ve süreye hitap eden bir gece hayatı var. Canlı grup dinlemek isteyenler Apollo Live Club'a, Rock müzik için PRKL Club, kumarhane için Casino Helsinki önde gelen yerlerden.

Ne Almalı

Etrafta bolca Suomi yazılı hediyelik görürseniz şaşırmayın. Fincede Suomi Finlandiya demek. Ahşap ve kumaştan çok güzel hediyelikler bulabiliyorsunuz. Ancak hatırlatmak gerekir ki biraz pahalılar.  oldukça popüler.

Yurt dışı gezi rehberi olarak hazırlanan Turrehberin'de sizlere, dünyanın birçok noktasını tanıtmanın haricinde, ülkemizden ilgi çeken yerleri de beğeninize sunuyoruz. Çeşitli gezi haberlerinin haricinde, kimi zaman garipsediğimiz olayları da sizlerle paylaşıyoruz. Gezginler için sanal bir Han olmaya başlayan sitemiz için, sizin de tavsiyelerinizi bekleriz. 

Bizi Takip Edin

 • TWITTER

  Bizi takip edin, haberdar olun

 • INSTAGRAM

  Instagram'da da varız

 • PINTEREST

  Bizi Pinlemeyi unutmayın!

 • FACEBOOK

  Takip edin ve Paylaşın

 • YouTube

  Abone olup video izleyebilirsiniz.

 • E-POSTA

  Soru sormak bedava :)

Copyright 2015 © All Rights Reserved / Tüm hakları saklıdır.

Hosted by PBS Tasarım

Site Haritası

Gizlilik Kuralları