turrehberin.com

Torino

Torino

Torino İtalyan'cası olsa da, buranın asıl adı Turin olarak biliniyor. Turin, İtalya'nın hem ekonomik hem de kültürel açıdan önemli bir kenti. Hatta bir dönem başkent olarak da görev yapmış. Metropolitan alanda yaklaşık 2.2 milyon nüfusu bulunan şehir, özellikle sanatla çok iç içe olması ile ünlü. Her tarafta müze ve özellikli mimari görmeniz mümkün. Zaten Savoy Hanedanı Konaklarından ötürü, 1997 yılından itibaren UNSCO Dünya Mirası Listesi içerisinde bulunuyor. Günümzde Juventus ve Torino gibi futbol takımları, Fiat, Lancia ve Alfa Romeo gibi araba modelleri ile ünlü olan Turin, aslında 2500 yıldır İtalya için çok önemli bir merkez. M.Ö 218 yılında Hanibal'in 3 günde fethetdiği o zamanki ismiyle Taurasia, daha sonraki yıllar içinde M.Ö. 28 yıllarında Roma Cumhuriyeti, sonrasında Roma İmparatorluğu, Doğu Roma İmparatorluğu, Savoy Dükalığı, Fransız Krallığı, İtalyan Krallığı derken, bugün İtalya altında olan bir şehir.  Gezmekten zevk alacağınız bir başka İtalyan şehrine hoş geldiniz. 

Gece Hayatı

Üniversitesi de bulunan Torino'da gece hayatı olmaz mı? La Rhumeri 18, romları ile ünlü bir bar. 300'den fazla dünya çapında romları bulunuyor. Hiroshima Monamour ise oldukça oturmuş klüplerden. Zaman zaman 1970-80'lerden müzikler ile geçmişe götürebiliyor. Zamana göre dönüşem mekanlardan olan Blah Blah'da takılmak isteyebileceğiniz mekanlardan.

Ne Almalı

Torino'da ufak el işlemesi ahşap eserler ile seramikten yapılma eserler daha ön plana çıkarken, kullananlar için butik imalat şaraplar da hediyelik olarak düşünülebilecek, buraya özgü ürünleren.

Yurt dışı gezi rehberi olarak hazırlanan Turrehberin'de sizlere, dünyanın birçok noktasını tanıtmanın haricinde, ülkemizden ilgi çeken yerleri de beğeninize sunuyoruz. Çeşitli gezi haberlerinin haricinde, kimi zaman garipsediğimiz olayları da sizlerle paylaşıyoruz. Gezginler için sanal bir Han olmaya başlayan sitemiz için, sizin de tavsiyelerinizi bekleriz. 

Bizi Takip Edin

 • TWITTER

  Bizi takip edin, haberdar olun

 • INSTAGRAM

  Instagram'da da varız

 • PINTEREST

  Bizi Pinlemeyi unutmayın!

 • FACEBOOK

  Takip edin ve Paylaşın

 • YouTube

  Abone olup video izleyebilirsiniz.

 • E-POSTA

  Soru sormak bedava :)

Copyright 2015 © All Rights Reserved / Tüm hakları saklıdır.

Hosted by PBS Tasarım

Site Haritası

Gizlilik Kuralları