turrehberin.com

Venedik

Venedik

Venedik, tarih içerisinde bir çok isimle anılan bir şehir.  Maskeler Kenti, Yüzen Kent, Kanallar Kenti, Adriyatik Kraliçesi gibi bir çok isimler verilmiş. M.S. 5 yy. da Germanik ataklarından kaçanlar, bugün Venedik Lagünleri olarak bilinen bu coğrafyaya gelip yerleşmişler. Savunması daha kolay olan bu yerde, yerleşim büyümüş ve ticaret ile serpilmiş. 300 gemilik bir donanması ve 3000'den fazla ticaret gemisi ile dünyanın en büyük deniz ticaret ve kuvvetlerinden birisi olmuş. Öyle ki, 4. Haçlı Seferlerini Venedik dükası Enrico Dondalo yönetmiş. Gerçi Kudüs'e gitmek yerine İstanbul'u yağmalamışlar. Bugün Enrico Dondalo'nun mezarı Ayasofya Müzesinin üst salonunun tabanındadır. 

Gece Hayatı

Şehrin gece hayatı neredeyse sadece Dorsoduro bölgesinde toplanmış diyebiliriz. Ancak öyle partili hoplamalı zıplamalı gençlerin takıldığı yerler, yeni yerleşim yeri olan Mestre'de. Yazın ise sahil kasabası olan Jesolo'yu tercih edebilirsiniz.
Venedik Maskeleri-turrehberin

Ne Almalı

Burası Gondolları kadar maskeleri ile de ünlüdür. Bir Gondol alıp eve götüremeyeceğimize göre elbette bir maske alacağız yanımıza. Hatta Karnaval zamanı gelirseniz, 3 milyon kadar kişinin bu maskeler ile gezdiğini görebilirsiniz. Ancak bu maskelerin kimileri (uzun gagalı olan doktor maskeleri) güzel günlerin anısını taşımıyor maalesef. O yüzden daha kibar bir maske almanızı tavsiye ederiz.

Yurt dışı gezi rehberi olarak hazırlanan Turrehberin'de sizlere, dünyanın birçok noktasını tanıtmanın haricinde, ülkemizden ilgi çeken yerleri de beğeninize sunuyoruz. Çeşitli gezi haberlerinin haricinde, kimi zaman garipsediğimiz olayları da sizlerle paylaşıyoruz. Gezginler için sanal bir Han olmaya başlayan sitemiz için, sizin de tavsiyelerinizi bekleriz. 

Bizi Takip Edin

 • TWITTER

  Bizi takip edin, haberdar olun

 • INSTAGRAM

  Instagram'da da varız

 • PINTEREST

  Bizi Pinlemeyi unutmayın!

 • FACEBOOK

  Takip edin ve Paylaşın

 • YouTube

  Abone olup video izleyebilirsiniz.

 • E-POSTA

  Soru sormak bedava :)

Copyright 2015 © All Rights Reserved / Tüm hakları saklıdır.

Hosted by PBS Tasarım

Site Haritası

Gizlilik Kuralları