turrehberin.com

Milan

Milan

4 milyonu aşan metropolitan nüfusu ile hem İtalya'nın en büyük 2 kenti, hem de Avrupa Birliği'nin en büyük 4. kenti. Milan, başkent olmayan Avrupa Birliği şehirleri içerisinde de en fazla gelir elde eden kent konumunda. İtalya'nın gerek finansal gerekse ticari kenti olan Milan, belki de Roma kadar önemli bir kent konumunda. 

M.Ö 400'lü yıllarda Kelt İnsubres'ler tarafından Mediolanum adı ile kurulan şehir, M.Ö. 222'de Roma'nın eline geçiyor ve Latinleşiyor. Sırasıyla Visigotlar, Hun Kralı Attila, Ostrogotlar ve sonrasında Tötonik kabilelerden olan Lombard'lar (Lombardy bölgesi ismi buradan gelir) tarafından ele geçiriliyor. En son Frankların eline 774 yılında geçen şehir 1100'lü yıllarda bu sefer Almanlar tarafından yönetiliyor. Bu el değiştirmeler o kada fazla oluyorki, Napolyon dönemi Fransızlar sonrasında bir ara Avusturyalılar ve buarada bir dönem de Cumhuriyet olarak kendi dükalıkları bulunuyor. 

Şehrin bu kadar ünlenmesindeki en büyük etken ise hiç şüphesiz son yüzyılda öne çıkan Milan ve İnter isimli iki takımının da Avrupa ve Dünya çapında ismini duyuracak başarılara el atması.  

Gece Hayatı

Milan'da gece hayatı daha çok Brera ve Navigli bölgelerinde devam ediyor. Magazzini Generali tüm gece süren partilerin dansların mekanı olarak ün salmış. Negroni Sbagliato isimli özel içecekleri ile ünlenen Bar Basso, tipik bir Milan barı olarak gecenize ev sahipliği yapabilir.  Magnolia, hem yerli hem de turistin ilgisini çeken meşhur bir diğer kulüp iken, 2013 yılından günümüze Bobino Kulüp de turistlerin ilgisini çeken bir başka nokta olmayı başarmış.  

Ne Almalı

Milan, Modanın başkentlerinden birisi. Burada elbetteki sadece son moda kıyafet bakmak için gezeceksiniz. Ancak bunun çok pahalı olduğunu da söylemeliyiz. O yüzden daha bütçeye uygun şeyler baktık biz. Bunların başında ise taşlardan yapılan kolyeler ve bileklikler geldi. Kadın erkek fark etmeden deri ürünlerde bir diğer ilgi çeken alışveriş ürünleri.

Yurt dışı gezi rehberi olarak hazırlanan Turrehberin'de sizlere, dünyanın birçok noktasını tanıtmanın haricinde, ülkemizden ilgi çeken yerleri de beğeninize sunuyoruz. Çeşitli gezi haberlerinin haricinde, kimi zaman garipsediğimiz olayları da sizlerle paylaşıyoruz. Gezginler için sanal bir Han olmaya başlayan sitemiz için, sizin de tavsiyelerinizi bekleriz. 

Bizi Takip Edin

 • TWITTER

  Bizi takip edin, haberdar olun

 • INSTAGRAM

  Instagram'da da varız

 • PINTEREST

  Bizi Pinlemeyi unutmayın!

 • FACEBOOK

  Takip edin ve Paylaşın

 • YouTube

  Abone olup video izleyebilirsiniz.

 • E-POSTA

  Soru sormak bedava :)

Copyright 2015 © All Rights Reserved / Tüm hakları saklıdır.

Hosted by PBS Tasarım

Site Haritası

Gizlilik Kuralları