turrehberin.com

Türkiye Placeholder
Türkiye

Türkiye

Türkiye'yi anlatmak için önce anlamak gerekli. Burada diğer ülkeleri anlattığımız şekilde anlatmak istersek, çoğu yeri es geçmek gerekir. Ancak "Anadolu" öyle pek es geçilecek bir yer değil. Her yerinden tarih, her yerinden medeniyet fışkırıyor.

Anadolu kelimesi aslında Yunanca "Anotole"kelimesinden türemiş. Tarihte bu topraklarda Akadlar, Hattiler, Hurriler, Luviler, Sakalar, Galatyalılar, Asurlular, Medesler, Persler, Kimmeryalılar, Grekler, Araplar ve Moğollar bu topraklarda hüküm sürmüş, yaşamıştır. Ama Sakaları da sayarsak, bu topraklar en fazla Türklere vatan olmuştur. Her ne olursa olsun, M.Ö. 2500'lü yıllardan itibaren izlerine rastlanan ve devam ettirilebilen bir tarih skalası bulunmaktadır. Biz de burada elimizden geldiğince insanlığın beşiğini sizlere tanıtacağız.

Türk Bayrağı

Yurt dışı gezi rehberi olarak hazırlanan Turrehberin'de sizlere, dünyanın birçok noktasını tanıtmanın haricinde, ülkemizden ilgi çeken yerleri de beğeninize sunuyoruz. Çeşitli gezi haberlerinin haricinde, kimi zaman garipsediğimiz olayları da sizlerle paylaşıyoruz. Gezginler için sanal bir Han olmaya başlayan sitemiz için, sizin de tavsiyelerinizi bekleriz. 

Bizi Takip Edin

 • TWITTER

  Bizi takip edin, haberdar olun

 • INSTAGRAM

  Instagram'da da varız

 • PINTEREST

  Bizi Pinlemeyi unutmayın!

 • FACEBOOK

  Takip edin ve Paylaşın

 • YouTube

  Abone olup video izleyebilirsiniz.

 • E-POSTA

  Soru sormak bedava :)

Copyright 2015 © All Rights Reserved / Tüm hakları saklıdır.

Hosted by PBS Tasarım

Site Haritası

Gizlilik Kuralları